پرواربندی گوسفند و نحوه نگهداری از آن

پرواربندی گوسفند

پرواربندی گوسفند و نحوه نگهداری از آن

در این مطلب قصد داریم شما را با توصیه هایی در مورد نحوه پرواربندی ،پرورش آن و جایگاه نگهداری گوسفند به عنوان یک شغل با ثبات،سودآور و آینده دار آشنا سازیم.

در زمان قدیم پروش گوسفند،پرواربندی گوسفند،دامداری گوسفند شغلی پر زحمت بود که نیازی به علم و تخصص نداشت و تا همین اوایل نیز مختص ایلات،عشایر و روستانشینان بود.با گذشت زمان و تحولات ناشی از صنعتی شدن زندگی انسانها با جامعه نوین امروز استفاده از علم و تخصص جایگاه بسیار ویژه در اکثر شغل ها ایجاد نموده است. این روزها دیگر برای پرورش گوسفند نیاز به چوپان برای صحرا نوردی وهمچنین نیاز به ییلاق و قشلاق نمی باشد.

طی دهه اخیر پرورش گوسفند و بز علاوه بر روستائیان، تبدیل به شغل دومی  برای مردم شهرنشین نیز گردیده است.اما در حال تبدیل شدن به شغل اصلی برای برخی از اهالی شهرها نیز گردیده  وعلت آن هم پتانسیل بسیار قابل ملاحظه علم و صنعت در افزایش بهره وری صنعتی است:با کوچک نمودن اندازه ها و مقیاس ها،با استفاده از ابزارهای نوین،با استفاده از علم تغذیه صنعتی(خوراک گوسفند به شکل کنسانتره)،و استفاده از علم ژنتیک(افزایش چند قلوزایی و اصلاح نژادی)،با کاهش هزینه های مرتبط با تولید صورت پذیرفته است.

طی اطلاعات جمع آوری شده ای که در ادامه مطلب ارائه شده است کاربردی بوده و به منظور برنامه ریزی مدون برای نگهداری گوسفند در یک پرورش گوسفند قابل استفاده می باشند:

۱- استفاده از دام های جوان جهت پرواربندی مقرون به صرفه تر از دام های پیر است.

۲- قبل از شروع پرواربندی، مواد خوراکی لازم را تهیه نمائید، داشتن منابع مالی کافی و نیز خرید در زمان مناسب باعث صرفه جویی در هزینه های تغذیه ای می گردد.

۳- حتی الامکان سعی گردد از دام های مسن و میش های پیر جهت پرواربندی استفاده نگردد چون دام های پیر افزایش وزن کمتر و به جای گوشت لایه چربی ذخیره می کنند.

۴- حدود ۱۰ درصد از دام های پروار خود را ماهیانه توزین کنید تا از روند افزایش وزن دام ها در طول برنامه پرواربندی مطلع شوید و در صورت لزوم اقدامات اصلاحی تغذیه ای و مدیریتی را انجام دهید.

۵- اگر پرواربندی بره ها در فصول گرم (بهار، تابستان) انجام می گیرد، پشم چینی قبل از شروع آن و حمام دهی در طول دوره پروار توصیه می شود.

۶- در مناطقی که خطر طغیان کنه وجود دارد باید از حمام ضد کنه استفاده شود.

۷- کنسانتره گوسفند پرواری در طول دوره  و متناسب با نزدیک شدن به پایان دوره افزایش یابد و به همان نسبت غذاهای علوفه ای بتدریج کاهش یابد.

۸- در پرواربندی گوسفند ، سن، وزن و نژاد دام از اهمیت خاصی برخوردار است.

۹- هرگونه آسیب دیدگی و کوفتگی در جریان عملیات حمل و نقل و باسکول کردن اثر خود را روی کیفیت گوشت می گذارد.

۱۰- انجام واکسیناسیون به موقع و رعایت بهداشت از ضروریات واحد پرواربندی است.

۱۱- استفاده از اصول علمی و تجربه دیگران را در واحد خود رعایت کنید.

۱۲- مدیریت عالی تغذیه گوسفند پرواری به آخور خوانی (تنظیم دقیق خوراک ریخته شده با مقدار خوراک مصرفی گوسفندان) بستگی دارد.

۱۳- تغییرات جیره های غذایی می بایستی بتدریج انجام گیرد.

۱۴- وقوع اسهال و اختلالات گوارشی مشابه، تاثیر سوئی روی استفاده از مواد مغذی و افزایش وزن دارد. با اتخاذ برنامه های مدیریتی موثر از وقوع آنها جلوگیری کنید.

۱۵- جلوگیری از فعالیت طبیعی دام ها و مهار آنها در یک جا علاوه بر ایجاد استرس، مشکلات مفاصل و اندامهای حرکتی را به همراه خواهد داشت.

۱۶- برای تامین ویتامین D مورد نیاز گوسفندان از نگهداری دائمی آنها در محیط های سربسته و سایه دار جلوگیری کنید.

۱۷- دام های شرور و آسیب رسان را از بقیه دام ها جدا کنید.

۱۸- برای دام های کم سن و جوان استفاده از محرکهای رشد و افزودنیهای مجاز در حد معمول توصیه می شود.

۱۹- افزایش ذخایر چربی بدن دام ها از جنبه های مختلف به ضرر پرواربند می باشد، لذا با تنظیم جیره غذایی متوازن و مناسب و رعایت طول دوره پروار این مشکل را کاهش دهید.

۲۰- دام های خود را به افراد مطمئن و با ضمانت کافی بفروشید و به هر کسی اعتماد نکنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *