نگهداری از گربه

نگهداری گربه

نگهداری از گربه

بزرگترین دغدغه و نگرانی ما وقتی است که تصمیم به خرید یک خانگی میگیریم،سلامتی گربه و اینکه اگر بیمار بشه یا اینکه تلف بشه،بسیار ما رو ناراحت میکنه.حتی کسانی که از نگهداری گربه یا سگ لذت میبرند،بخاطر ترس بزرگی بنام نگهداری حیوان خانگی نمیگیرین.پس نگهداری امری مهم و ضروری است و قبل از خرید باید به تمام تحقیقات خودتون رو انجام بدید سپس اقدام به تهیه یک حیوان خونگی کنید.خب در اینجا ما مواردی  رو در مورد نگهداری گربه برای شمایی که میخواید اون رو در منزل نگهداری کنید تدارک دیدیم.

گربه اصولا به عنوان حیوانی شیطون،مغرور،فضول ،نمک نشناس توصیف میشه ولی این حیوان کلک و اسرارآمیز علی رغم صفت هایی که گفت شد از حیوانات مفید به شمار می آید بعلاوه اینکه زیبا و ملوس است که با حرکات خود ما رو به وجه میاره از شگفتیهای گربه اینکه همیشه در حال استراحته ولی وقتی بخواد کاری کنه مثل پلنگ چابک و چالاک میشه حتی نرمش و انعطافش به حدیه که دانشمندان گربه رو مثل ماری میدونند که روی چهار پا راه میره،گربه متعادلترین حیوان روی زمینه و این تعادل فوق العاده اش موجب میشه که شما حیوان رو رها کنید تا روی چهار دست و پای خودش راه بره،این حیوان بی نهایت حسابگره و تا از چیزی مطمئن نشه جلو قدم نمی گذارد.

آهسته و حساب شده قدم بر میدارد و با هر قدمی دقیقا کل اطرافشو نگاه میکنه گربه برا خلاف قوه بینائیش از حس بویائی و شنوائی بسیار قویی برخورداره اگر از این حیوان به خوبی نگهداری شود و به طور صحیح تربیت گردد نه تنها برایتان مفید خواهد بودبلکه تا زنده است مورد شادی شما میشود.گربه ها بویژه گربه های نژادهای مو کوتاه آن در مقایسه با سایر جانوران به مراقبت کمتری نیازمند هستند،همچنین گربه های تمیز پرتوان،دوست داشتنی،چالاک و مستقل می باشند.

طبق تحقیقات پزشکی نشان میدهد که حیوانات خانگی علاوه بر اینکه همدمی برای افراد سالمند بوده باعث افزایش طول عمر آنان نیزمیگردند و این عقیده بسیاری است از صاحب نظران گربه است که این حیوانی ایده آل میباشد و مراقبت از آن کاری ساده است.گربه به عنوان یک حیوان تکامل یافته قادر است بصورت وحشی زندگی کند و این سرشت وجودی آن است پس به منظور برقراری ارتباط طولانی مدت با گربه ها لازم است تا نکات زیر مورد توجه شما قرار گیرد:

نگهداری از گربه

اصول نگهداری گربه

گربه خود را اخته کنید و به طور منظم او را در برابر بیماری های کشنده روده ای واکسینه نمایید.

موهایش را حداقل روزی یکبار با یک شانه که او را اذیت نکند تمیز کنید و در مورد گربه ای که موهای بلند دارد میبایست این عمل حداقل دوبار در روز تکرار شود.

چنانچه گربه شما اغلب اوقات در خانه است یک بستر خاکی برایش فراهم سازید تا در آن ادرار یا مدفوع کند و روزانه آنرا تمیز کنید.

زمان غذا دادن به گربه بایست منظم بوده و همچنین در یک مکان خاص صورت بگیرد و همیشه برای غذا دادن به اون از ظرفهای تمیز استفاده کنید زیرا گربه بسیار مشکل پسند است.

همیشه آب تمیز و تازه در دسترس گربه قرار دهید،شیر ضروری نیست.

جای خواب راحت و گرمی را برای گربه مهیا سازید و ترجیحا به وسیله روزنامه بپوشانید و آنرا روزانه تعویض کنید.

در صورت لزوم گربه را برای معاینه نزد دامپزشک برده یا نسبت به معاینه و یا درمان بیماریهای انگلی اقدامات لازمه را انجام دهد.

اگر گربه خودش غذایش را شکا میکند هر شش ماه یکبار آنرا نزد دامپزشک ببرید.

گربه زیبا و کودکش

معاینه گربه قبل از انتخاب:قبل از اینکه گربه را به عنوان یک حیوان خانگی انتخاب کنید جهت اطمینان از اینکه در سلامت کامل بسر می برد یکسری اقدامات بایستی صورت پذیرد:

روی موهای گربه دست خود را به آرامی بکشید،موی گربه بایستی صاف و غیرنمدی باشد همچنین موی گربه را از جهت آلودگی به کک و سایر موجودات بررسی کنید.

گوش های بچه گربه نیز بایستی تمیز و خشک باشند.

چشمها تمیز و براق بوده و بینی مرطوب باشد.

گربه سالم دارای دهانی صورتی و دندانهای سفید میباشد.

دم گربه را بلند کنید و ناحیه مقعد را به منظور علائم اسهال مورد بررسی قرار دهید.

با یک دست به آرامی زیرشکم گربه را لمس کنید این ناحیه بایست گرد بوده و سفت نشده باشد.

دسته بندی: گربه برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *